obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif
Základná škola s materskou školou
Šarišské Bohdanovce
zssmssb@azet.sk
stranky/zssbohdanovce/obrazy/vrch/skola1.gif
obrazy/spacer.gif
obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif obrazy/spacer.gif
 s hlavná stránka 
 s aktuality 
 a + Zápis do 1.ročníka 
 s Zápis do materskej školy 
 a + Školská jedáleň 
 a - modrá škola 
   s videotéka 
   s fotogaléria 
   s výstupy projektu 
  program ALF 
 a + Dokumentácia školy 
 a + Verejné obstarávanie 
 s po rokoch v škole 
 a + Fotogalérie 
 s Zdravá škola 
 a - Žiak mesiaca 
 a - učitelia 
   s Mgr. Veronika Žolnová 
   s Mgr. Martina Hudáková 
   s Mgr. Magdaléna Lörincová 
   s výukové portály 
 a - ad revidendum 
   s do videnia 2026 
   s do videnia 2018 
   s do videnia 2019 
   s do videnia 2020 
   s do videnia 2021 
   s do videnia 2022 
   s do videnia 2023 
   s do videnia 2024 
   s do videnia 2025 
 s dokumenty pre učiteľov 
 s výchovný poradca 
 s projekty 
 a - záujmová činnosť 
   s fotogaléria krúžkov 
 s zaujímavé www stránky 
 s kontakt 
 s kniha návštev 
 a + školská knižnica 
 s mapa servera 
  i-žiacka knižka 
 s Voľné pracovné miesta 
do videnia 2018


elephants-2.gifZačíname tradíciu rozlúčkových príhovorov :


domin.jpgDominika začína
No čo na to povedať? Celých deväť rokov bolo úplne super. Všetci ako kolektív sme boli vždy spolu. Učitelia boli vynikajúci. Za tých celých deväť rokov sme sa spriatelili, vytvorili super kolektív a na hodinách vždy „dreli“. Aj keď sme niekedy na školu nadávali, to len preto, že sme si neuvedomovali, že na túto časť života nikdy nezabudneme. Tieto spomienky nám ostanú navždy. :=)

Odkaz od Podpinky
Ja tu končím, ale vy sa ešte učte. (Nebuďte ako ja a radšej sa poriadne učte). Nebojte sa, ja len flipujem, neriaďte sa podľa nikoho, buďte stále sami sebou. Ja som sa neučil a nedopadol som najlepšie. Ale prejdime na inú tému: škola nie je iba o učení, je to aj o srande, nielen so spolužiakmi, ale aj s učiteľmi. Poviem vám tak, keď budete dobrí vy k učiteľom, budú dobrí aj oni k vám a nebudú po vás stále vrieskať. My sme odvrávali a vyrušovali, tak nám triedna zaviedla prasiatko a za každé no a sme do neho museli hodiť 5 korún. Vy nevyrušujte a také prasce nebudete musieť zakladať. Nechcem vám radiť, ale učte sa pravidelne a na hodinách nebudete mať STRESY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
janz.jpg

lenka.jpg
Pár slov od Lenky
Keď si spätne premietnem posledných deväť rokov, uvedomujem si, že nič lepšie sme nemohli zažiť. Či už školské výlety (mimochodom, ten posledný bol najlepší) ,alebo stovky dní presedených v škole. Myslím, že v priebehu týchto rokov si človek vytvára svoju osobnosť. A nikde by to nebolo lepšie ako v takomto kolektíve a v tejto škole.

Závet (na vlastné riziko)
Tak v prvom rade tomu, ktorý zdedí môj majetok (polovica lavice, miesto pri okne, zlomená stolička + 1m štvorcový podlahy), tretiu lavicu v prvom rade od okna: dobre sa o to staraj a šetrne ako ja D. Chcel by som aj pozdraviť všetkých bývalých učiteľov, ktorí boli COOL, hlavne Tobiaša, Fordovú a mnohých ďalších.
Budúcim deviatakom: Užívajte si školu, ako sa len dá, teraz nadávate, ale neskôr vám bude chýbať tá zábava, vystrájanie, ničenie školského majetku a zábava na školských výletoch. Ale popri tom všetkom sa aj učte, aby ste nedopadli tak ako ja a dostali sa na nejakú poriadnu školu s dobrou budúcnosťou. A neflákajte!
Uvidíme sa na budúci rok ráno v autobuse (možno). Čawko!

peternegel.jpg

slava.jpgOdo mňa k vám…
Čo k tomu dodať. Bolo to „deväť“ rokov driny, niekedy bola sranda, a keďže sme boli super kolektív, tak sme sa zabávali celých päť rokov, pretože až vtedy si človek uvedomuje, čo je vlastne škola, čo nám poskytuje a čo obnáša, že človek nemá veľa času, pretože sa stále musí pripravovať. Ale poviem vám, škola mi dala strašne veľa, či už po vzdelávacej, alebo výchovnej stránke. Zvlášť musím poďakovať nášmu učiteľskému zboru, ktorý sa po celý čas o nás staral a bral nás niekedy doslova ako svoje deti. Bolo to krásne, ako sa pre nás obetovali.

Odkaz od Kura
Na tejto škole mi bolo super, mal som výborných spolužiakov, s ktorými sme často povystrájali všelijaké kúsky. Najmä školníci mali s nami kopec roboty. Ale škola nie je iba o srande a flipoch, ale najmä o učení, v ktorom som bol priemerný. Vy sa radšej učte a nerobte somariny ako my. Chcel by som sa poďakovať tým učiteľom, ktorí nás učili a pripravovali do života a venovali nám kopec času a zároveň sa im ospravedlniť za veci, ktoré ich nazlostili. Mali sme tu učiteľov, ktorí prišli a odišli a najlepší z nich bol TOBI. Za tých 9 rokov, čo som bol tu, som sa najviac spoznal s Podpinkou, Holubom a fliperom Merkym, ktorý hrá výborný basket. Podpinka a Holub sú začínajúci bikeri ako ja. Spolu sme lámali vidly a krivili kolesá. To vy radšej neskúšajte. Ale dosť už o mne, musím už končiť. Majte sa a učte sa. DOVI-DOPO.
kuro.jpg

anic.jpgOdkaz od Anči
V tejto škole bolo super, super spolužiaci, super učitelia, no proste skvele. Za tých šesť rokov (do tejto školy chodím od štvrtého ročníka) som spoznala veľa nových ľudí - dobrých, ale, bohužiaľ, aj tých zlých, no napriek tomu som si tu našla veľa kamarátov a pre niektorých by som bola schopná urobiť čokoľvek, dokonca by som za nich dala aj život.
Ďakujem všetkým učiteľom a učiteľkám, ktorí ma učili, za trpezlivosť, ktorú prejavovali voči nám, no najmä voči mne.

Pozdrav od Hightowera
Štúdium na tejto škole sa mi ľúbilo. Vystriedalo sa tu kopec super učiteľov. Naša trieda tvorí super kolektív. Prežili sme veľa zábavy a veľa, veľa smiechu. Vyviedli sme aj kopu somarín, za ktoré sme boli aj „odmenení“. No keby učitelia vedeli úplne o všetkom, tak dvojku zo správania ma asi každý. Zároveň sa chcem všetkým učiteľom poďakovať, že nám pomohli preskákať deväť rokov, počas ktorých sme sa pripravovali do života, ktorý sa pre nás práve otvára. Majte sa tu dobre a držte sa!
feci.jpg

ivanika.jpgOdkaz od Ivy
Tých 9 rokov bolo ťažkých, ale stálo to za to. V mojom živote sa objavili nové tváre.
Pomaly každý rok spolužiaci prichádzali a odchádzali. No nie len žiaci, ale aj učitelia. Chudáci učitelia, každý rok sa s nami museli trápiť. Dokonca ani na výletoch si neoddýchli. Našťastie, na výletoch mali celkom dobrú náladu, dokonca sa aj smiali. Posledný výlet sme si užívali, aj keď sme išli na smutné miesto (Osvienčim).
Všetkým učiteľom musím poďakovať, že mali s nami trpezlivosť a vydržali to.

Odkaz od Mata
Vy tu ešte ostávate a ja už odchádzam žiť do úplne inej školy. Mne tu bolo celkom fajn. Už od prvého ročníka sme tvorili kolektív, s ktorým učitelia ťažko mohli pohnúť. No nič, ideme k veci. Škola: keď som prvýkrát vstúpil do školy, tak som zistil, že škola je môj druhý domov. Robili sme nielen to, čo bolo v rozvrhu, ale aj to, čo možno bolo zakázané. Zo začiatku som si myslel, že povolanie učiteľ je o ničom práca, ale potom som zistil že to s nami nemajú ľahké.
Poviem vám len toľko: učiť sa oplatí, lebo ak sa neučíte, tak máte problém dostať sa na strednú školu. Výhodou základnej školy je, že tu sa s nami ešte učitelia hrali, no tam, kde ideme, to bude tvrdšie. A čo mi škola nedala? No to sa nedá opísať. Podľa mňa mi dala toľko, že mi ani viac nemohla dať.
ADIOS AMIGOS!
fotecka.jpg

tanja.jpgOdkaz od Táni
Za deväť rokov strávaných na tejto škole som prežila veľa zážitkov. Spoznala som veľa dobrých učiteľov, ale aj spolužiakov, skrátka bolo to super. Nielenže som ich spoznala, ale som aj s nimi prežila veľa zážitkov. Učitelia sa s nami trápili, ale nakoniec to s nami vydržali až do konca, hoci to nebolo pre nich také ľahké. Niektorí prišli a tí, ktorí to s nami už nevydržali, povedali bay-bay a odišli.
A nakoniec by som vám ešte chcela napísať: majte sa a učte sa!

Odkaz od MATA
Dnes je 19. 6. 2008 a máme za úlohu zhodnotiť to, čo mi škola dala a čo nie. Základná škola je veľmi dôležitá. V prvom rade mi dala množstvo zážitkov so spolužiakmi a po druhé aj „vzdelanie“. Veľmi vzorne som sa neučil, pretože bola dôležitá sranda so spolužiakmi, ale aj s učiteľmi. Učitelia boli zo začiatku našimi druhými rodičmi a nemali to s nami ľahké a nezávidím im to. A čo mi škola nedala?
Ja si myslím, že len to, čo nemohla dať.
foto.jpg

viera.jpg

Koniec môjho štúdia

Volám sa Viera a končím štúdium na základnej škole Šar. Bohdanovce. Som rada a zároveň aj smutná, že odchádzam z takej dobrej školy ako je táto. Bude mi veľmi smutno za kamarátmi, spolužiakmi a samozrejme aj za učiteľmi . Ďakujem za všetko.
Viera Balogová


MERKY: Posolstvo
Asi začnem učiteľmi. Na tejto škole sa vystriedalo veľa učiteľov, ktorí boli súúúúúúúper,  a tí, čo zostali, sú ešte viac. Budúcim deviatakom prajem, aby mali takých dobrých učiteľov, ako sme mali my a, samozrejme, aby sa učili (ha-ha-ha). Tých deväť rokov ubehlo ako voda, a to doslova. Počas nich sme toho navystrájali a vyviedli… Nebola  to vždy len zábava, ale aj drina, ktorej bolo asi najviac. Tá drina sa oplatí, a to hovorím z vlastnej skúsenosti. Ale poďme radšej na tú príjemnejšiu stránku, a tou je zábava, výlety a mnoho ďalšieho. S mojou triedou som toho prežil strašne veľa. Bola to hlavne zábava, ktorá nás sprevádzala každú chvíľu aj počas tých najťažších chvíľ. Takže poučenie pre všetkých: Všetko riešte s dobrou náladou! Nesmiem zabudnúť na našu triedu. Veľmi, veľmi dobrý kolektív počas deviatich rokov. Keby som tie roky mal zhrnúť, potreboval by som veľmi hrubú knihu. TAK SA MAJTE! BOLO TU SUUUUUUUUPER! 
 
sahaska.jpg

Lacike lúči...  
Ahoj. Ja sa volám Ladislav Gábor a do/chodil/ som do 9.A triedy. Som rád, že už odchádzam zo školy, ale zároveň by som ešte radšej chodil znovu do školy, lebo som si tu našiel kamarátov a prvú priateľku. Chcel by som povedať, že škola je základ života. Za tých deväť rokov v škole som sa naučil správať a žiť poriadne. Za všetko ďakujem hlavne učiteľom(kám) a som im samozrejme za to vďačný . Lúčim sa s vami hoci nerád, nuž čo „ostávajte zo školou i s Pánom Bohom!.
laci.jpg

Končím v Bohdanovciach
Ahoj. Ja som Patrik, chcem vám povedať, že učenie je fakt dobrá vec. Ale hlavne nezabudnem na učiteľov - pán učiteľ Reguli, ale aj na iných. Lúčim sa s vami so slovami ... „učte, učte sa“.
PS: Patrik
pato.jpg


Pár obrázkov na pamiatku z posledných dní v škole.
hromada.jpgkarty.jpgtri.jpgdisko2.jpg
Schody do života ...Hodina matematiky ??!! ... sen ...Čakáme na princov ...SHAQUA v akcii ...
fekki.jpgjano.jpgkdesom.jpgnastrome.jpg
A neidem do školy ....A nebudem učiteľom ...Záhradník v akcii ...Kde sú predkovia ?
laci.jpgmona.jpgnaplote.jpgpato.jpg
Sedím na tróne a je mi dobre...Speváčka? Manekýnka? Učiteľka ....Takto som utekal ...Už mi je dobre tu ...
hlavy.jpglen.jpgkomensky.jpgtriedko.jpg
Utekajme - už ide ...Dobrú chuť ...Schody do života 2 ...Konečne sa ho zbavíme ...
(c) www.stranka.info - sami si vytvorte svôj Web